Novoměstské sociální služby

Dům s pečovatelskou službou

V Domě s pečovatelskou službou se nachází provozní zázemí pro poskytování pečovatelské i odlehčovací služby. Vlastníkem budovy je město Nové Město na Moravě.

DPS má bytové a nebytové prostory.

Byty umístěné v 1. a 2. nadzemní podlaží (celkem 50 bytů, z nichž 41 bytů je 1+kk, 8 bytů 2+kk a dále 1 pokoj pro odlehčovací službu) jsou nájemní byty určené pro bydlení osob, které mají sníženou soběstačnost z důvodu např. chronického onemocnění, nebo zdravotního postižení a potřebují různé stupně pomoci (viz cílová skupina pečovatelské služby). Okruh nájemců se omezuje na osoby požívající starobní nebo invalidní důchod.

Byty umístěné v půdní vestavbě (celkem 15 bytů) jsou obecné byty určené k nájemnímu bydlení.

Přístupy do celého objektu a byty v části A (přízemí) jsou bezbariérové. Celý objekt je vytápěn plynovou kotelnou a nachází se zde také dva výtahy.

 

Byty jsou přidělovány na základě žádosti rozhodnutím Rady města. Byt je vybaven pouze základním vybavením: elektrický sporák, spížní skříň, šatní skříň a kuchyňskou linkou. Každý byt má svůj vodoměr, elektroměr, měřič tepla a domácí telefon.

V bytech lze chovat domácí a exotická zvířata pouze se souhlasem ředitelky NSS.

 

V DPS se dále nachází společenské prostory a provozní zázemí – kanceláře, pracoviště pečovatelek, pracoviště domácí zdravotní péče, středisko osobní hygieny, výdejna strany, klubovny, arteateliér, prádelna, úklidové místnosti. K dispozici jsou také komerční místnosti pro provoz pedikúry, kosmetiky, masáže.

 

Žádost o přidělení bytu najdete k vytisknutí přiloženou níže.

Novoměstské sociální služby

566 598 100
Žďárská 68
59231 Nové Město na Moravě
  • Datová schránka: 2ibjmik
  • IČ: 48899097

Pečovatelská služba s nepřetržitým provozem v Domě s pečovatelskou službou a pečovatelská služba na území Nového Města na Moravě a Odlehčovací služba v Domě s pečovatelskou službou.Nabídka služeb