Novoměstské sociální služby
 

Slavnostní VU3V

Marie Hrnčířová  Sdílet článek na nebo

Nedávno jsme se studujícími Virtuální Univerzity třetího věku absolvovali dva prosluněné dny v Praze a Třeboni. Vzhledem k tomu, že se všichni po celý semestr poctivě učili a …

Slavnostní VU3V

Nedávno jsme se studujícími Virtuální Univerzity třetího věku absolvovali dva prosluněné dny v Praze a Třeboni. Vzhledem k tomu, že se všichni po celý semestr poctivě učili a strávili množství svého volného času nad testy, které úspěšně složili, mohli se za odměnu zúčastnit závěrečného semináře v Třeboni a někteří z nich také slavnostní promoce.

11. května se 7 úspěšných studentů vydalo na promoci VU3V do Prahy. Celý den bylo krásné slunečné počasí, proto si všichni mohli vybrat vhodné letní společenské oblečení a nemuseli se bát, že v něm zmrznou či zmoknou. Celá akce se vydařila, k čemuž nepochybně přispěl i fakt, že jsme měli v sále místa hned u pódia a tím pádem jsme byli v centru všeho dění. Po promoci zbývalo ještě několik hodin do odjezdu domů, proto jsme se ještě zastavili na krátkou prohlídku zámecké zahrady v Průhonicích nedaleko prahy, která se díky vydařenému počasí všem moc líbila. Nakonec jsme se (ačkoliv s drobným zpožděním) vrátili zpět do Nového Města na Moravě a děkujeme Centru Zdislava za poskytnutí devítimístného automobilu včetně řidiče, který nás všechny v pořádku zavezl kamkoliv jsme potřebovali.

Už od března jsme se snažili dohodnout, kam se vydáme na konci semestru na závěrečný seminář a jak vše bude probíhat. Nakonec se šestnáct zájemců vypravilo do Třeboně, kde je uvítala tutorka tamního konzultačního střediska a pan starosta; nechyběli ani zástupci České zemědělské univerzity, kteří přijeli ocenit všechny studující VU3V, jimž se úspěšně zdařilo ukončit letní semestr 2017. Na místě nás čekalo také zajímavé překvapení – jedna z našich studentek, paní doktorka Bohumila Komínková, byla oceněna jakožto nejdříve narozená účastnice VU3V ze všech přítomných konzultačních středisek. Po slavnostní části dne jsme se zúčastnili odpoledního programu, ke kterému jsme dostali milou a šikovnou paní průvodkyni – děkujeme, že nás Třeboní provázela a předešla tak bloudění a hledání všech památek, které jsme si vyhlédli.

Oba dva dny byly moc příjemné a zajímavé i poučné, těšíme se na další semestr VU3V a zveme nové zájemce, aby se k nám ve studiu připojili a rozšířili řady našeho konzultačního střediska!