Ohlédnutí za uplynulými vánočními svátky

Veronika Kubíková  Sdílet článek na nebo

Pojďte se společně s námi ohlédnout za uplynulými vánočními svátky. Prostřednictvím fotek můžete vidět, jakou jsme měli výzdobu celého domu. Prohlédnout si také můžete výrobky …

Ohlédnutí za uplynulými vánočními svátky

Pojďte se společně s námi ohlédnout za uplynulými vánočními svátky. Prostřednictvím fotek můžete vidět, jakou jsme měli výzdobu celého domu. Prohlédnout si také můžete výrobky našich uživatelů, které vznikají v rámci skupinových aktivizací. Tyto výrobky jsme prodávali přímo v místnosti, kde vznikají a i před naším hlavním vchodem. Tradiční mikulášskou družinu pak nahradil anděl, který každému ozdobil dveře andělskou hvězdou.

Před koncem roku nám přišlo ještě několik pomůcek k tvoření a k procvičování smyslů. V první řadě nám přišla sada ke tvoření svíček- speciální hrnec, 20 kg vosku, vůně a knoty. Díky tomu jsme mohli vytvořit malé dárky pro žáky II. ZŠ- plovoucí svíčky. Další zásilka obsahovala dvě hmatové krabičky, bedýnku na kreslení v písku a hrníčkový kolotoč. Všechny tyto pomůcky jsou určeny na procvičování hmatu. S využitím přírodnin, které nám nasbírají žáci II. ZŠ, můžeme poznávat různé struktury, velikosti a hádat, co se ukrývá v hmatových krabičkách. Do hrníčkového kolotoče zase můžeme přírodniny přesouvat s pomocí dřevěných kleští. A v neposlední řadě můžeme kreslit do písku dle své fantazie nebo podle předem nakreslených vzorů. Všechny výše uvedené pomůcky a materiál jsme mohli nakoupit díky finančnímu daru z DM drogerie.